مقالات آرایشی

فواید بخور صورت (قسمت۱)

فواید بخور صورت (قسمت۱)

 

زیباسازی و جوانسازی پوست صورت به سال‌های دور برمی‌گردد. انسان همواره به دنبال راهی برای زیباتر شدن و زیباتر دیده شدن هستند همچنین به تعویق انداختن پیری که یکی از مهمترین خواسته های انسان هاست که در این راه از شیوه ‌های بسیاری نیز بهره برده است.

برخی از این شیوه ‌ها با پیشرفت دانش پزشکی منسوخ شده ‌اند ولی برخی نیز با ثابت شدن اثر بخشی آن ها هنوز مورد استفاده عموم مردم قرار می ‌گیرند. یکی از این راهکارهای زیباسازی و جوانسازی پوست صورت که پزشکان پوست نیز آن را تجویز می‌ کنند استفاده از بخور صورت است.

امروزه با صنعتی شدن جوامع یکی از اساسی‌ترین مشکلات انسان ها بخصوص در جوامع در حال پیشرفت مانند ایران آلودگی و خشکی هوا است.

این آلودگی‌ها روی پوست می‌نشینند و با نفوذ در منافذ پوست مشکلاتی از جمله جوش و لک ایجاد می‌کنند و همچنین با بستن منافذ از خروج چربی‌ها جلوگیری می‌کنند. خشکی موجب چروک خوردن پوست و در دراز مدت حتی باعث شل شدن آن نیز میشود.

با ما همراه باشید تا در مجله سالن مارکت فواید بخور صورت و پوست را بررسی کنیم.

مهمترین فواید بخور

از مهترین فواید بخور صورت می‌توان به پاکسازی عمیق پوست از آلودگی‌ هایی که در آن نفوذ کرده ‌اند اشاره کرد و میتوان به این نکته نیز اشاره کرد که بخور صورت وجود کم آبی و به اصطلاح دهیدراته شدن پوست را نیز جبران میکند.

 

این امر باعث میشود از ایجاد چین و چروک و در نتیجه پیر نشان دادن صورت جلوگیری شود. استفاده از بخور باعث افزایش جریان خون خواهد شد که یکی دیگر از فواید بخور صورت برای زیبایی و درخشانی پوست صورت است.

افزایش جریان خون موجب رساندن مواد مغذی و اکسیژن به سلول ‌های ناحیه پوست صورت می‌ شود و خون بازگشتی مواد ضائد و سمی جمع شده در آن‌ ها را با خود می‌برد. اینکار موجب فعال شدن این سلول‌ ها و در نتیجه درخشانی و شادابی زیاد پوست صورت می شود.

   یکی دیگر فواید بخور صورت کمک به برداشتن لایه مرده پوست یا همان لایه ‌برداری پوست است که موجب رو آمدن پوست جدید میشود و صورت را جوان و شاداب نشان خواهد داد.

بهبود آکنه و جوش های سرسیاه و همچنین از بین رفتن خطوط ریز روی پوست از دیگر فواید بخور صورت هستند.

می ‌توان در آب از انواع گیاهان و روغن‌ های دارویی استفاده کرد تا  فواید بخور صورت بیشتر شود.

برای مثال بابونه و گل همیشه بهار برای پوست‌های حساس،

نعناع هندی، اسطخدوس و ترنج برای پوست ‌های خشک،

روغن چای و گل رز برای پوست ‌های چرب مناسب هستند.

همچنین قسمت دوم این مقاله درباره‌ی انواع بخور گیاهی و همچنین چگونگی تهیه بخور گیاهی در خانه توضیح داده خواهد شد که پیشنهاد میشود مقاله فواید بخور صورت قسمت دوم را مطالعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *